NRD Начало
Четвъртък, 19 Септември 2024
Начало Тонът на времето Темата за ролята на изкуството, като инструмент за търсене на истината е акцент в изложба на Боряна Петкова
4269
Тонът на времето

Темата за ролята на изкуството, като инструмент за търсене на истината е акцент в изложба на Боряна Петкова

В изложбата си „Без кръвни връзки“ Боряна Петкова поставя практиката си в центъра на дебата за ролята и смисъла на изкуството като инструмент за търсене на истината и цената, която артистът е готов да плати. Това съобщават от Националната художествена галерия (НХГ). Откриването на експозицията е на 25 юли в Софийски арсенал – Музей на съвременното изкуство (САМСИ). В „Без кръвни връзки“ авторката представя скрита част от своя вътрешен свят – тази, която човек обикновено потиска и не показва пред другите, посочват от НХГ

| 23 Юли 2024, 13:43 ч.
Темата за ролята на изкуството, като инструмент за търсене на истината е акцент в изложба на Боряна Петкова
Темата за ролята на изкуството, като инструмент за търсене на истината е акцент в изложба на Боряна Петкова
Снимка © DFA

В изложбата си „Без кръвни връзки“ Боряна Петкова поставя практиката си в центъра на дебата за ролята и смисъла на изкуството като инструмент за търсене на истината и цената, която артистът е готов да плати. Това съобщават от Националната художествена галерия (НХГ). 

Ние не правим нещо ново – напротив, ние връщаме духа на това, което е било в центъра на стара София преди 1944 година, но е забравено. Това каза Мартина Стефанова, която е сред организаторите на фестивала „Квартал“.

Първото издание е през 2016 година в София и е организиран от фондация „Дома арт“, със съдействието на „Дом на киното“. Оттогава досега той се провежда винаги около Деня на София, който се отбелязва на 17 септември. Целта му е да покаже и припомни тази част от историята на София, която, според Мартина Стефанова, е считана за емблематична по отношение на културното, архитектурно и занаятчийско развитие в така наречения идеален център на града, обхващащ карето между четирите булеварда „Княз Александър Дондуков“, „Княгиня Мария-Луиза“, „Сливница“ и „Васил Левски“.

Деветото издание се открива на 13 септември и продължава три дни. Мартина Стефанова разказа , че

Оркестърът на Русенската опера, диригентът Алфонсо Тодиско и цигуларят Енрико Кавалиере ще изнесат концерт тази вечер в зала "Филхармония" в крайдунавския град. Това съобщи Лилия Морале от културния институт в Русе. 

Програмата включва Концерт за цигулка и оркестър от Менделсон и Трета симфония на Брамс. 

Алфонсо Тодиско е преподавател по пиано в консерваторията в Салерно. Той е дирижирал много оркестри. 

Енрико Кавалиере е носител на първи награди в множество солови конкурси, като редовно участва в концертни сезони в Италия и чужбина. Той учи в консерваторията в Салерно.

Камерен концерт под заглавието Un Amore Grande ще представят тенорът Яни Николов, пианистът Сергей Султанов и цигуларката Наталия Султанова на 27 юли в Експозиционен център "Флора" в Бургас, съобщават от Държавната опера в морския град. 

Програмата на съботния концерт включва популярни вокални произведения, възпяващи любовта. По думите на младия тенор Яни Николов идеята е да бъде съчетана музика от различни епохи, обединена от темата за любовта и изпълненията да бъдат поднесени като изискан букет от творби на различни композитори.

Сред творбите, които ще прозвучат, са ”Каро мио Бен” от Джузепе Джордани; неаполитанската песен за цветята A vuccella, песен от Шуберт, „Елегия“ от Жул Масне, O, sole mio, Mama son tanto felice, ария из оперетата „Графиня Марица“ от Имре Калман, песен из мюзикъла „Моя прекрасна лейди“ от Фредерик Лоу, италиански и испански канцонети и др.

Шедьоври на западноевропейското изкуство от 17-и, 18-и и 19-и век има в летния вернисаж на галерия Vejdi. Откриването е на 24 юли, съобщават от галерията.

Подредени са 16 ценни живописни платна от личната колекция на Вежди Рашидов. Произведенията са от Нидерландия, Белгия, Франция, Испания и Италия.

„Изкуството, което нашите предци са създали, е онова стъпало на развитието ни в съвременния свят, онази основа, върху която ще бъдат изграждани посоките в духовното мислене. Седемнадесети, осемнадесети, деветнадесети век са епохи, в които са сътворени реалната чувствителност, богатството на цветовете , осмислящи и днес нашето съвремие“, разказваше  Вежди Рашидов, докато подреждаше шедьоврите на живописта.

Той има изключително богата колекция от западноевропейско изкуство от 17-19-и век

Адам Валасек от Полша спечели първо място във Втория международен конкурс за млади тенори „Гласът на Камен“, който се проведе в Стара Загора.

Това съобщиха от пресцентъра на Държавна опера - Стара Загора, която беше домакин на надпреварата.

На второ място беше класиран Олег Лановий от Украйна, а бронзът беше присъден на Донгюм Ким от Южна Корея.

Наградите на победителите бяха връчени снощи по време на специална церемония след представяне на галаконцерта с финалистите.

В него взема участие седемте млади тенори, достигнали до третия етап на конкурса.

Всички участници бяха оценявани от авторитетно жури с председател  Хосе Кура, тенор, диригент, композитор и членове:Таня Иванова, учредител на фондация „Камен Чанев“; Красимира Стоянова, камерзенгерин на Виенската държавна опера; Веселина Кацарова, артистичен директор на Д

Откриването на експозицията е на 25 юли в Софийски арсенал – Музей на съвременното изкуство (САМСИ).

В „Без кръвни връзки“ авторката представя скрита част от своя вътрешен свят – тази, която човек обикновено потиска и не показва пред другите, посочват от НХГ. В основата на изложбата са два пърформанса, посветени на субективната география, която тръгва от детството и формира настоящето.

Пърформативната рисунка, представяща енергията на творческия акт като жест на осмисляне на контекста, в който се случва творбата, е във фокуса на артистичната практика на Боряна Петкова през последните години.

„Движенията на ръката на художничката очертаваха с молив върху различни повърхности стремежа за достигане и овладяване на физическите територии на субективното лично пространство. Изследването на границите – тези, които си поставяме сами, и тези, които са ни наложени отвън – като част от артистичната философия олицетворява естествения човешки порив в търсене на скритата ни същност“, разказват от Националната галерия. Според тях последните пърформанси на авторката са естествено продължение на тази практика. В тях тялото вече не е само инструмент за изразяване на идеи, но и обект на анализ, а преодоляването на ограниченията се случва посредством потъване в дълбоките пластове на личната история, допълват от НХГ.

Куратор на изложбата е Ирина Баткова.

Изложба по повод 85-ата годишнина от рождението на известният врачански художник Владимир Ганецовски бе открита днес в залата на художествената галерия „Иван Фунев“, към Регионалния исторически музей-Враца. Представени са 19 платна от фонда на музея и от трите творчески периода на художника, разказа кураторът Христо Божков.

Той припомни по-важните периоди от живота на Владимир Ганецовски, който е роден в с. Борован, но след като завършва Художествената академия през 1962 г. в класа на проф. Георги Богданов, остава да живее и работи във Враца.

В ателието му по онова време за шест години се установява и народния художник проф. Найден Петков, благодарение на когото Ганецовски е изградил и своя собствен оригинален стил, разказа кураторът.

„Творбите му са изчистени от строга академичност и създават усещане за свежест. Ганецовски минава през абстрактната живопис, рис

Варненската галерия „Папийон“ представя изложба живопис на Ганчо Карабаджаков, озаглавена „Фрагменти“. Тя може да бъде разгледана до 2 юли. 

По думите на галеристката Виктория Митева, Карабаджаков е определян като един от най-добрите фигурални живописци у нас и е от художниците, оставящи трайна следа във времето. Съхраняването на паметта за такива творци е една от мисиите на галерията ни, посочи още тя.

В експозицията са показани творби от няколко колекции от различни периоди. Подреждайки отделните „Фрагменти“ ще се потопим в сладкодумните притчи на художника, каза Митева. По думите й опирайки се на традициите на иконописта, картините на автора имат силно емоционално въздействие и предизвикват усмивки и радост чрез персонажите, изобразени в тях. Те живеят в паралелен свят, който не се променя и в който всичко следва своя естествен ход. Героите са поставени в конкр

Творци от Южна Корея ще участват в международен пленер, организиран в град Левски от Общината и фондация "Аматерас".

Поканените автори са шестима и се очаква да пристигнат утре, съобщи главният експерт в Отдел "Образование, култура и спорт" в Община Левски Петя Чолакова.

Гостуването на творците е проект "Нови хоризонти" на фондацията, с който се цели да бъдат създадени културни мостове чрез съвременно изкуство. 

Южнокорейските творци ще посетят фолклорния събор "Тараклъка пее и танцува" в село Градище, ще разгледат някои от културно-историческите забележителности в Плевен. 

Финалът на пленера ще бъде поставен с откриване на изложба на 30 юли в Народно читалище "Георги Парцалев-1901". На нея ще бъдат представени произведения на съвременното изкуство - графика, скулптура, живопис, бижутерия, керамика и други. Част от творбите ще останат във фонда

Гръцкият изпълнител Трендафилос поздрави концерт жителите и гостите на Несебър. Поводът е отбелязването на празника на града навръх Успение Богородично – 15 август.

Минути преди началото на концерта, който се проведе пред крепостните стени на Стария град, вече се беше събрала многохилядна публика в очакване на изпълнителя. Концертът откри бендът на Трендафилос, който успя да подгрее публиката преди появата на певеца.

Със стъпването на сцената, 47-годишният изпълнител от о. Родос предизвика бурни реакции от страна на присъстващите. Той изпълни най-популярните си песни, сред които “Spao Ta Rologia” и “Hronia Polla Gia Ta Genethlia Sou”. Представи и песни от последния си студиен албум „Adrenalini”, издаден през 2020 г. Част от репертоара бяха песните “Kala Mas Kaneis”, “To Pio Gliko Koritsaki” и р

Изложба с творби от пленера „Вършец 2024“ беше показана на открито в двора на дома на Съюза на българските художници във Вършец.

В тазгодишното издание на пленера са участвали 15 майстори на четката и дърворезбата от София и северозападната част на България. В продължение на седмица те са рисували красотите на Стара планина край Вършец и на самия град. 

В картините оживяват поляни с купи сено, стари къщи, красиви местности. Повечето от картините са пейзажи, рисувани с маслени бои, има и няколко фигурални композиции, портрети на местни хора и произведения на приложното изкуство. 

В седмицата на пленера всеки художник си е намирал място в околностите на Вършец и е рисувал планината, черните пътища, гората, обитателите на тези места и т.н.

Пленерът е организиран от СБХ и дружеството на художниците „Тенец“ – Монтана. 

Сред участниците са из

Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6: Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч.
От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Общо 40 изпълнители от страната и чужбина ще участват на фестивала „Хасково джаз“
Общо 40 изпълнители от страната и чужбина ще вземат участие на тазгодишното издание на фестивала „Хасково джаз“, съобщиха от пресслужбата на общинска администрация -Хас ...
Спартак Атанасов: Петринел Гочев направи една коренно различна изложба
Една коренно различна изложба на Петринел Гочев - така кураторът Спартак Атанасов определя експозицията, подредена в столичната галерия nOva art space. Тя може да бъде разгледана д ...
Лео Зограф представя изложба със светлинна фотография „Танцуващият с фотоапарат“
Немският творец Аксел Зомер, с псевдонима Лео Зограф, представя в Ловеч изложба със светлинна фотография, която е нарекъл „Танцуващият с фотоапарат“. В художествена га ...
Международен фестивал по фойерверки
В продължение на три дни – 20, 21 и 22 септември, в Панагюрище ще се проведе поредното издание на Международния фестивал по фойерверки. Във всяка една от вечерите ще има и ко ...
Виенският ансамбъл „Паганини“ и квартет „Кукал“ от Чехия гостуват на „Европейски музикален фестивал“
Есенното, 24-о издание на столичния „Европейски музикален фестивал“ представя поредица от събития през следващите три месеца, съобщават от „Кантус фирмус“. ...
ОЩЕ ОТ ДНЕС
Общо 40 изпълнители от страната и чужбина ще участват на фестивала „Хасково джаз“
Общо 40 изпълнители от страната и чужбина ще вземат участие на тазгодишното издание на фестивала „Хасково джаз“, съобщиха от пресслужбата на общинска администрация -Хас ...
"Златка - златното момиче" е новият спектакъл на Държавен куклен театър "Дора Габе"
Най-новото заглавие в репертоара на Държавен куклен театър „Дора Габе“ – Добрич (ДКТ) е спектакълът ,,Златка – Златното момиче”. Официалната премиера ...
След 17 години Ману Чао се завръща с нов албум
След 17 години без издаден албум френско-испанският певец Ману Чао се завръща в петък с Viva Tu и своето латино звучене, съживявайки хубавите спомени на цяло едно поколение, което ...
Графити фестивал. Пристанище на 60 корабни статуи
Световни и български утвърдени визуални артисти ще създават съвременно изкуство заедно с 30 млади участници от русенски училища в „Графити фестивал. Пристанище на 60 корабни ...
Алек Алексиев озвучава новия български аудиосериал „Безбряг“
Актьорът Алек Алексиев озвучава новия български аудиосериал „Безбряг“. Автор на поредицата е Димитрина Събчева, съобщават от „Сторител“. Аудиосериалът разк ...
Тикер в 20:00 ч.
Общо 40 изпълнители от страната и чужбина ще вземат участие на тазгодишното изда ...
Начало Тонът на времето
4269
Тонът на времето

Темата за ролята на изкуството, като инструмент за търсене на истината е акцент в изложба на Боряна Петкова

В изложбата си „Без кръвни връзки“ Боряна Петкова поставя практиката си в центъра на дебата за ролята и смисъла на изкуството като инструмент за търсене на истината и цената, която артистът е готов да плати. Това съобщават от Националната художествена галерия (НХГ). Откриването на експозицията е на 25 юли в Софийски арсенал – Музей на съвременното изкуство (САМСИ).В „Без кръвни връзки“ авторката представя скрита част от своя вътрешен свят – тази, която човек обикновено потиска и не показва пред другите, посочват от НХГ. В основата на изложбата са два пърформанса, посветени на субективната география, която тръгва от детството и формира настоящето.

| 23 Юли 2024, 13:43 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА
Темата за ролята на изкуството, като инструмент за търсене на истината е акцент в изложба на Боряна Петкова
Темата за ролята на изкуството, като инструмент за търсене на истината е акцент в изложба на Боряна Петкова
Снимка © DFA

В изложбата си „Без кръвни връзки“ Боряна Петкова поставя практиката си в центъра на дебата за ролята и смисъла на изкуството като инструмент за търсене на истината и цената, която артистът е готов да плати. Това съобщават от Националната художествена галерия (НХГ). 

Откриването на експозицията е на 25 юли в Софийски арсенал – Музей на съвременното изкуство (САМСИ).

Ние не правим нещо ново – напротив, ние връщаме духа на това, което е било в центъра на стара София преди 1944 година, но е забравено. Това каза Мартина Стефанова, която е сред организаторите на фестивала „Квартал“.

Първото издание е през 2016 година в София и е организиран от фондация „Дома арт“, със съдействието на „Дом на киното“. Оттогава досега той се провежда винаги около Деня на София, който се отбелязва на 17 септември. Целта му е да покаже и припомни тази част от историята на София, която, според Мартина Стефанова, е считана за емблематична по отношение на културното, архитектурно и занаятчийско развитие в така наречения идеален център на града, обхващащ карето между четирите булеварда „Княз Александър Дондуков“, „Княгиня Мария-Луиза“, „Сливница“ и „Васил Левски“.

Деветото издание се открива на 13 септември и продължава три дни. Мартина Стефанова разказа , че

Оркестърът на Русенската опера, диригентът Алфонсо Тодиско и цигуларят Енрико Кавалиере ще изнесат концерт тази вечер в зала "Филхармония" в крайдунавския град. Това съобщи Лилия Морале от културния институт в Русе. 

Програмата включва Концерт за цигулка и оркестър от Менделсон и Трета симфония на Брамс. 

Алфонсо Тодиско е преподавател по пиано в консерваторията в Салерно. Той е дирижирал много оркестри. 

Енрико Кавалиере е носител на първи награди в множество солови конкурси, като редовно участва в концертни сезони в Италия и чужбина. Той учи в консерваторията в Салерно.

Камерен концерт под заглавието Un Amore Grande ще представят тенорът Яни Николов, пианистът Сергей Султанов и цигуларката Наталия Султанова на 27 юли в Експозиционен център "Флора" в Бургас, съобщават от Държавната опера в морския град. 

Програмата на съботния концерт включва популярни вокални произведения, възпяващи любовта. По думите на младия тенор Яни Николов идеята е да бъде съчетана музика от различни епохи, обединена от темата за любовта и изпълненията да бъдат поднесени като изискан букет от творби на различни композитори.

Сред творбите, които ще прозвучат, са ”Каро мио Бен” от Джузепе Джордани; неаполитанската песен за цветята A vuccella, песен от Шуберт, „Елегия“ от Жул Масне, O, sole mio, Mama son tanto felice, ария из оперетата „Графиня Марица“ от Имре Калман, песен из мюзикъла „Моя прекрасна лейди“ от Фредерик Лоу, италиански и испански канцонети и др.

Шедьоври на западноевропейското изкуство от 17-и, 18-и и 19-и век има в летния вернисаж на галерия Vejdi. Откриването е на 24 юли, съобщават от галерията.

Подредени са 16 ценни живописни платна от личната колекция на Вежди Рашидов. Произведенията са от Нидерландия, Белгия, Франция, Испания и Италия.

„Изкуството, което нашите предци са създали, е онова стъпало на развитието ни в съвременния свят, онази основа, върху която ще бъдат изграждани посоките в духовното мислене. Седемнадесети, осемнадесети, деветнадесети век са епохи, в които са сътворени реалната чувствителност, богатството на цветовете , осмислящи и днес нашето съвремие“, разказваше  Вежди Рашидов, докато подреждаше шедьоврите на живописта.

Той има изключително богата колекция от западноевропейско изкуство от 17-19-и век

Адам Валасек от Полша спечели първо място във Втория международен конкурс за млади тенори „Гласът на Камен“, който се проведе в Стара Загора.

Това съобщиха от пресцентъра на Държавна опера - Стара Загора, която беше домакин на надпреварата.

На второ място беше класиран Олег Лановий от Украйна, а бронзът беше присъден на Донгюм Ким от Южна Корея.

Наградите на победителите бяха връчени снощи по време на специална церемония след представяне на галаконцерта с финалистите.

В него взема участие седемте млади тенори, достигнали до третия етап на конкурса.

Всички участници бяха оценявани от авторитетно жури с председател  Хосе Кура, тенор, диригент, композитор и членове:Таня Иванова, учредител на фондация „Камен Чанев“; Красимира Стоянова, камерзенгерин на Виенската държавна опера; Веселина Кацарова, артистичен директор на Д

В „Без кръвни връзки“ авторката представя скрита част от своя вътрешен свят – тази, която човек обикновено потиска и не показва пред другите, посочват от НХГ. В основата на изложбата са два пърформанса, посветени на субективната география, която тръгва от детството и формира настоящето.

Пърформативната рисунка, представяща енергията на творческия акт като жест на осмисляне на контекста, в който се случва творбата, е във фокуса на артистичната практика на Боряна Петкова през последните години.

Изложба по повод 85-ата годишнина от рождението на известният врачански художник Владимир Ганецовски бе открита днес в залата на художествената галерия „Иван Фунев“, към Регионалния исторически музей-Враца. Представени са 19 платна от фонда на музея и от трите творчески периода на художника, разказа кураторът Христо Божков.

Той припомни по-важните периоди от живота на Владимир Ганецовски, който е роден в с. Борован, но след като завършва Художествената академия през 1962 г. в класа на проф. Георги Богданов, остава да живее и работи във Враца.

В ателието му по онова време за шест години се установява и народния художник проф. Найден Петков, благодарение на когото Ганецовски е изградил и своя собствен оригинален стил, разказа кураторът.

„Творбите му са изчистени от строга академичност и създават усещане за свежест. Ганецовски минава през абстрактната живопис, рис

Варненската галерия „Папийон“ представя изложба живопис на Ганчо Карабаджаков, озаглавена „Фрагменти“. Тя може да бъде разгледана до 2 юли. 

По думите на галеристката Виктория Митева, Карабаджаков е определян като един от най-добрите фигурални живописци у нас и е от художниците, оставящи трайна следа във времето. Съхраняването на паметта за такива творци е една от мисиите на галерията ни, посочи още тя.

В експозицията са показани творби от няколко колекции от различни периоди. Подреждайки отделните „Фрагменти“ ще се потопим в сладкодумните притчи на художника, каза Митева. По думите й опирайки се на традициите на иконописта, картините на автора имат силно емоционално въздействие и предизвикват усмивки и радост чрез персонажите, изобразени в тях. Те живеят в паралелен свят, който не се променя и в който всичко следва своя естествен ход. Героите са поставени в конкр

Творци от Южна Корея ще участват в международен пленер, организиран в град Левски от Общината и фондация "Аматерас".

Поканените автори са шестима и се очаква да пристигнат утре, съобщи главният експерт в Отдел "Образование, култура и спорт" в Община Левски Петя Чолакова.

Гостуването на творците е проект "Нови хоризонти" на фондацията, с който се цели да бъдат създадени културни мостове чрез съвременно изкуство. 

Южнокорейските творци ще посетят фолклорния събор "Тараклъка пее и танцува" в село Градище, ще разгледат някои от културно-историческите забележителности в Плевен. 

Финалът на пленера ще бъде поставен с откриване на изложба на 30 юли в Народно читалище "Георги Парцалев-1901". На нея ще бъдат представени произведения на съвременното изкуство - графика, скулптура, живопис, бижутерия, керамика и други. Част от творбите ще останат във фонда

Гръцкият изпълнител Трендафилос поздрави концерт жителите и гостите на Несебър. Поводът е отбелязването на празника на града навръх Успение Богородично – 15 август.

Минути преди началото на концерта, който се проведе пред крепостните стени на Стария град, вече се беше събрала многохилядна публика в очакване на изпълнителя. Концертът откри бендът на Трендафилос, който успя да подгрее публиката преди появата на певеца.

Със стъпването на сцената, 47-годишният изпълнител от о. Родос предизвика бурни реакции от страна на присъстващите. Той изпълни най-популярните си песни, сред които “Spao Ta Rologia” и “Hronia Polla Gia Ta Genethlia Sou”. Представи и песни от последния си студиен албум „Adrenalini”, издаден през 2020 г. Част от репертоара бяха песните “Kala Mas Kaneis”, “To Pio Gliko Koritsaki” и р

Изложба с творби от пленера „Вършец 2024“ беше показана на открито в двора на дома на Съюза на българските художници във Вършец.

В тазгодишното издание на пленера са участвали 15 майстори на четката и дърворезбата от София и северозападната част на България. В продължение на седмица те са рисували красотите на Стара планина край Вършец и на самия град. 

В картините оживяват поляни с купи сено, стари къщи, красиви местности. Повечето от картините са пейзажи, рисувани с маслени бои, има и няколко фигурални композиции, портрети на местни хора и произведения на приложното изкуство. 

В седмицата на пленера всеки художник си е намирал място в околностите на Вършец и е рисувал планината, черните пътища, гората, обитателите на тези места и т.н.

Пленерът е организиран от СБХ и дружеството на художниците „Тенец“ – Монтана. 

Сред участниците са из

„Движенията на ръката на художничката очертаваха с молив върху различни повърхности стремежа за достигане и овладяване на физическите територии на субективното лично пространство. Изследването на границите – тези, които си поставяме сами, и тези, които са ни наложени отвън – като част от артистичната философия олицетворява естествения човешки порив в търсене на скритата ни същност“, разказват от Националната галерия. Според тях последните пърформанси на авторката са естествено продължение на тази практика. В тях тялото вече не е само инструмент за изразяване на идеи, но и обект на анализ, а преодоляването на ограниченията се случва посредством потъване в дълбоките пластове на личната история, допълват от НХГ.

Куратор на изложбата е Ирина Баткова.

Към първа страница Новини
Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6:
Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч. От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Общо 40 изпълнители от страната и чужбина ще участват на фестивала „Хасково джаз“
Спартак Атанасов: Петринел Гочев направи една коренно различна изложба
Лео Зограф представя изложба със светлинна фотография „Танцуващият с фотоапарат“
Международен фестивал по фойерверки
Виенският ансамбъл „Паганини“ и квартет „Кукал“ от Чехия гостуват на „Европейски музикален фестивал“
Още от рубриката
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
   
Време за четене - месец Септември
Препоръчани заглавия
ОЩЕ НОВИНИ
Тонът на времето
Общо 40 изпълнители от страната и чужбина ще участват на фестивала „Хасково джаз“
Калейдоскоп
"Златка - златното момиче" е новият спектакъл на Държавен куклен театър "Дора Габе"
Творчески отражения
След 17 години Ману Чао се завръща с нов албум
Още новини
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.